Sprzęt to podstawa

karimaty

To czy rejs będzie udany zależy od wielu czynników, ale zasadniczo najważniejsza jest techniczna klasa pojazdu, którym będziemy płynąć. Statki morskie oraz jachty są dziś bardzo nowoczesne i projektowane z uwzględnieniem najnowszej wiedzy. Rozwiązania tam stosowane mają zazwyczaj więcej wspólnego z technologią budowy statków kosmicznych niż samochodów, co pozwala na maksymalizację bezpieczeństwa oraz bezproblemową eksploatację przez wiele lat.

Trzeba tutaj pamiętać o tym, że ogromne znaczenie ma również wiedza i doświadczenie ludzi, którzy będą czymś takim płynąć. Błędy popełnione przez człowieka mogą mieć fatalne skutki i wówczas żadne najlepsze wyposażenie nie pomoże. Na samym jachcie nie należy jednak oszczędzać.

Trzeba również mieć jasno ustalone priorytety. Jeśli mamy do wyboru maszynę bardziej luksusową, ale kładącą mniejszy nacisk na bezpieczeństwo lub taką, która kosztem części komfortu zapewnia ochronę pasażerom – bez wahania wybierzmy tę drugą opcję. Zresztą od pewnego pułapu cenowego nie musimy już iść na tego rodzaju kompromisy.